Saint-Louis

„Saint-Louis“ krištolas visame pasaulyje yra laikomas tikros prancūziškos elegancijos ir stiliaus pavyzdžiu. Argi galėtų būti kitaip – juk prekės ženklo istorija siekia ilgaamžes tradicijas, rodo nepaprastą meistriškumą bei slepia milžinišką kūrybinį potencialą.

Viena seniausių kontinentinės Europos krištolo gamyklų „Saint-Louis“ buvo įkurta Lotaringijoje (šiame regione prie Vokietiją ir Prancūziją jungiančios sienos jau Galų-Romėnų laikais klestėjo stiklo gamyba). Būtent čia, susibūrus amatininkams, XVI amžiaus pabaigoje duris atvėrė pirmoji Prancūzijoje stiklo gamykla. Gana greitai paprasta amatininkų gyvenvietė peraugo į stiklo gamybos centru laikomą miestelį Saint-Louis Le Bouscat. 1767 metais Prancūzijos karalius Liudvikas XV paskelbė šią gamyklą valstybine ir suteikė jai prestižinį Karališkų „Saint-Louis“ stiklo dirbinių (Verrerie Royale de Saint-Louis) pavadinimą. Neilgai trukus vienam iš gabiausių manufaktūros meistrų François de Beaufortui pavyko sukurti tikrojo krištolo gamybos formulę. Taigi ir pati gamykla nuo šiol gamino nebe stiklo dirbinius, o karališkąjį krištolą, kuris 1782 metais dėl savo išskirtinumo buvo pripažintas geriausiu Europoje.

Tikėdami, kad žmogaus sieloje krištolas įžiebia aistrą gyvenimui, „Saint-Louis“ meistrai jo gamybos procese ir šiandien taiko laiko patikrintus metodus. Nepaisant ženklaus progreso, kuomet gaminant krištolą medieną ir anglį keitė elektra ir dujos, „Saint-Louis“ amatininkų taikomos gamybos technikos lieka tos pačios jau bemaž keturis šimtus metų. Rinkdamiesi šio gamintojo krištolą galite būti tikri, jog dėl kruopščiai saugomų gamybos paslapčių, jis mažai kuo skiriasi nuo prieš kelis šimtus metų puošusio Prancūzijos karalių rūmus. Įdomu tai, jog gamyklos darbuotojų registrą jau du šimtmečius sudaro tos pačios pavardės. Į stiklo pūtėjus ir graverius skirstomi „Saint-Louis“ meistrai turi įveikti ilgą daug jėgų bei atsidavimo reikalaujantį kelią tam, kad galėtų kurti tikrus prancūziško krištolo šedevrus. Šie, turtingą patirtį sukaupę krištolo gaminimo profesionalai yra priskiriami Prancūzijos aukštuomenei ir yra pelnę begalę apdovanojimų.

Perduodami savo neįkainuojamą patirtį iš kartos į kartą „Saint-Louis“ meistrai kiekviename krištolo gaminyje geba suderinti turtingą epochų palikimą ir modernumą bei išlikti unikalūs. Būtent „Saint-Louis“ pirmieji pasaulyje stalo serviravime pradėjo naudoti tik vieno stiliaus krištolo gaminius.Kompanija išlaiko lyderio pozicijas pažangiausių technologijų naudojime, spalvoto krištolo apdirbime, šaltajame graviravime bei geba meistriškai ant gaminio perkelti sudėtingus 24 karatų aukso ornamentus.

Šiandien seniausia Prancūzijos krištolo manufaktūra yra vertinama tiek už nespalvotą, tiek už spalvotą produkciją. Nors XVIII amžiuje kertine krištolo vertinimo savybe buvo jo skaidrumas, tačiau šiandien dėmesys vis labiau krypsta į spalvas. Būtent Saint-Louis meistrams pavyksta suderinti beveik neįmanomą – kurti sodrių spalvų dvisluoksnį krištolą neprarandant jo skaidrumo. Devynių užburiančių atspalvių palėtė ne tik leis mėgautis aristokratišku krištolo grožiu, bet ir atskleis geriausias jame pateikiamų gėrimų savybes.

Saint-Louis pozicijas tarptautinėje arenoje dar labiau sustiprino tai, jog nuo 1995 metų jie tapo mados giganto Hermès International dalimi. Sujungus dviejų stirprių kompanijų patirtį Saint-Louis krištolo šedevrai tapo dar tobulesni.

Daugybę kartų pasaulinėse parodose įvertintas aukščiausiais apdovanojimais ir itin mėgstamas Prancūzijos vyriausybės „Saint-Louis“ krištolas visais laikais žavėjo stilių, formų ir spalvų išskirtinumu bei gebėdavo pripildyti svarbiausias gyvenimo akimirkas ypatingo žavesio.